Jesteś tutaj: Strona główna O zespole

Info o zespole

Email

Zespół N.I.F czyli Nothing Is Forever, powstał wiosną 2008 roku, a jego założycielami są: Artur Kisarewski i Mariusz Orchowski. Natomiast sam pomysł powstania projektu zrodził się o wiele wcześniej, ale czekaliśmy na zamknięcie pewnych tematów, aby móc rozpocząć nowy rozdział muzyczny.

Gdy powstały pierwsze utwory, rozpoczęliśmy poszukiwania wokalisty/wokalistki i niebawem dołączyła do zespołu Monika Stankiewicz.

Powstało wówczas demo zawierające 5 utworów, w tym jeden cover (utwór "Love Song" zespołu The Cure). Zostało ono nagrane własnym sumptem w warunkach home recordingu.

Następnym krokiem było nagranie płyty CD z materiałem z demo.

Prace rozłożyły się na koniec 2008 i początek 2009 roku. W nagraniu gościennie wziął udział Paweł Smarkusz, który zagrał na perkusji do wszystkich utworów. Zaś same nagrania zostały zarejestrowane w dwóch studiach tj. S3 oraz ArTreeStudio w Suwałkach.

Miksu oraz masteringu podjął się Maciej Błachnio (www.maciejblachnio.pl), znany z realizacji takich płyt jak m.in.: "Jutro..." rockowego zespołu Anastasis, oraz ze współpracy z Małgorzatą Ostrowską.

Wiosną 2009 roku ukazała się pierwsza płyta - mini album "Skrzydła". Utwory pochodzą z demo zespołu, a oto ich lista:

  1. Masky
  2. Skrzydła
  3. Zagubiona
  4. Zjawa I
  5. Zjawa II
  6. Love Song*

* Utwór zespołu The Cure z płyty Disintegration.

Wkładkę płyty CD i logo zaprojektował Krzysztof Buczak (www.myspace.com/krzysztofbuczak).

Podczas okresu wakacyjnego ustabilizował się skład zespołu i na stałe dołączyli do nas: perkusista Marek Rowiński oraz gitarzysta Bartosz Zackiewicz.

Jesień 2009r. upłynęła przy pracy nad pierwszym wideoklipem do utworu Skrzydła. Zdjęcia były kręcone w porzuconym lokalu na trasie między Suwałkami i Augustowem. Realizacją zajął się Dawid "Lipa" Lipiński (vimeo.com/vic).

Dorobek koncertowy rozpoczynają występy już w grudniu 2009 roku, gdzie N.I.F zagrał bardzo udany koncert w Suwałkach, zorganizowany przez niezależne stowarzyszenie Suwalskie Ucho Muzyczne. Na wydarzeniu tym była obecna Telewizja Suwalska, która w ramach informacyjnego serwisu muzycznego emitowała fragment tego wydarzenia.

Kolejne koncerty to występy w Młodzieżowym Domu Kultury, nowo otwartym PUBie 54, przegląd zespołów rockowych "Rykowisko" w miejscowości Kadzidło oraz szereg koncertów w Suwałkach i regionie.

24 grudnia 2009r. swoje miejsce miał premierę teledysk do utworu "Skrzydła" z płyty EP pod tym samym tytułem.

Miłym akcentem wraz z ukazaniem się wideoklipu był wywiad telewizyjny z zespołem przeprowadzony przez redakcję telewizji białostockiej. Emisja miała miejsce w TV regionalnej, gdzie nie tylko suwalczanie mogli zapoznać się z zespołem.

W lutym 2010r. podpisaliśmy zgodę na wielokrotną emisję promocyjną naszego teledysku w Telewizjach Miejskich zrzeszonych w Grupy Vectra Media.

Okres letni 07-08.2010r. przynosi niespodziankę w postaci emisji wideoklipu na kanałach młodzieżowych platformy telewizji cyfrowej Cyfra+ .

Warto odnotować też fakt, iż Zakład Komunikacji Miejskiej w Suwałkach, umożliwił promocję naszej muzyki w autobusach miejskich, emitując utwory z mini albumu Skrzydła.

Także PKS w Suwałkach S.A. korzystał z naszego materiału muzycznego do "okraszania" reklam i umilania czasu podróżnym podczas oczekiwania na odjazd autobusu.

W 2010 roku nastąpiła zmiana w składzie zespołu, dotychczasową wokalistkę zastąpiła Ewelina Wojciechowska.

Od grudnia 2010r. zespół objęty został patronatem medialnym przez białostockie Radio Akadera.